kupa-bytu

INVESTOVANIE DO NEHNUTEĽNOSTÍ

Vytvoriť zisk z cudzích peňazí ! Tak znie často zadanie našich klientov – realitných investorov.

Už dávno neplatí, že každá investícia do realít sa oplatí. Ak sa má vytvárať zisk, je treba zohľadniť obrovské množstvo vplývajúcich faktorov (ako napr. nadobúdacia cena, úverové podmienky, charakter a stav nehnuteľnosti, režijné náklady, daňové povinnosti, potenciál nehnuteľnosti, vývoj na realitnom trhu, demografický vývoj ... a mnohé iné).investovanie-do-nehnutelnos

Zásadným rozhodnutiam preto predchádza množstvo matematických, finančných prepočtov a testov, vrátane nášho osvedčeného „CPN testu“ (testu Cenového Potenciálu Nehnuteľnosti).

Mnohé nehnuteľnosti, hoci vyzerajú na prvý pohľad investične lákavo, sa po podrobnejších prepočtoch môžu ukázať ako nevhodné. Iné, o ktorých by ste ani nepovedali, môžu byť vaším „zlatým prasiatkom“.

Často sme svedkami toho, že investori vstupujú na realitný trh s kombináciou odvahy a laickej intuície ale bez hlbších znalostí a skúseností. Mnohí majú šťastie a dopracujú sa k zisku. Iní predávajú „zlé“ nehnuteľnosti a skúšajú šťastie ďalej.

My sa na šťastie nespoliehame. Riadime sa skúsenosťami, prepočtami a testami. Tie nás zatiaľ nesklamali ...

viac informácií »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupujete nehnuteľnosť a nechcete urobiť (drahú) chybu?

Snahou predávajúcich je (niekedy za každú cenu) nehnuteľnosť predať, bez ohľadu na problémy (právne či technické), ktoré môžu po prevode kupujúcemu vzniknúť. Predávajúci často nedostatky zamlčia aj vlastným realitným maklérom. Kto chráni záujmy kupujúceho?

• Máme prístup aj k neverejným ponukám RK (nehnuteľnostiam, ktoré nie sú inzerované).

• Dobre poznáme realitný trh. Vieme, ktoré nehnuteľnosti sú predražené "ležiaky" a ktoré zaujímavé.

• Poznáme triky predávajúcich a realitiek.

• Dokážeme vyjednať nižšiu cenu.

• Vybranú nehnuteľnosť Vám pred kúpou preveríme (z technickej a právnej stránky).

• Vybavíme úver (ak je treba).

"Zastrešíme" bezchybný prepis vlastníctva na Vás.

Ušetríme vám čas, peniaze a stres ...

Náš tím tvoria špecialisti z realitnej a súvisiacich oblastí - realitní poradcovia, advokáti, hypotekárni špecialisti, geodeti, architekti, stavební inžinieri a finanční matematici. S realitným obchodom máme dlhoročné praktické skúsenosti. Nechajte tento tím pracovať aj pre Vás ...

V čom konkrétne vieme pomôcť ?

reality-ok Vyhľadáme najvhodnejšiu nehnuteľnosť (Vaše kritériá vs. cena)
  Podľa Vašich požiadaviek vyhľadáme najvhodnejšiu nehnuteľnosť. Hľadať budeme v oficiálnej ponuke, ale aj v "neoficiálnej" ponuke. Nie všetky nehnuteľnosti sú inzerované na internete. (Nie každý majiteľ má záujem verejne prezentovať to, že predáva nehnuteľnosť). Tie zaujímavé nehnuteľnosti sa predajú skôr, ako sa zverejnia. Spolupracujeme s vyše 80 realitnými kanceláriami, preto databázu (aj neoficiálne) ponúkaných nehnuteľností máme bohatú.
   
reality-ok Nehnuteľnosť obhliadneme
  Dohodneme za Vás termíny obhliadok a spoločne obhliadneme vybrané nehnuteľnosti. Vieme, kam sa máme pozerať, vieme, na čo sa máme pýtať.
   
reality-ok Preveríme technický stav nehnuteľnosti
  Predávajúci (a ich realitní makléri) často zamlčujú vady alebo bagatelizujú technické nedostatky, ktoré po prevode musia riešiť kupujúci. Náš stavebný inšpektor objektívne preverí technický stav nehnuteľnosti, odhalí možné problémy a zároveň odhadne náklady, ktoré bude treba na opravu vynaložiť.
   
reality-ok Preveríme právny stav nehnuteľnosti
  V realitnej praxi sa, žiaľ, stretávame aj realitnými podvodmi. Ak predávajúci predloží „čistý“ list vlastníctva, ešte to nemusí znamenať, že nehnuteľnosť netrpí žiadnymi (právnymi) vadami. Na slovenskom realitnom trhu bolo zmapovaných približne dvanásť rôznych typov realitných podvodov. Odhaliť ich nie je vždy ľahké.

V našom tíme sú advokáti so špecializáciou na odhaľovanie realitnej kriminality. V katastri preveria právne "pozadie" kupovanej nehnuteľnosti. Upozornia Vás na prípadné riziká a možné právne hrozby.

reality-ok Vybavíme úver
  Ak nemáte dostatok vlastných peňazí, vybavíme Vám úver. Spolupracujeme s bankami a overenými hypotekárnymi špecialistami, ktorí zabezpečia hypotekárny úver, ktorý bude vzhľadom na Vaše pomery a okolnosti najvýhodnejší. (Ak ste mladší ako 35 rokov a spĺňate zákonom určené kritériá, vybavíme aj zvýhodnený úver pre mladých).
   
reality-ok Vyjednáme nižšiu cenu
  Naši realitní poradcovia a advokáti majú bohaté skúsenosti s vyjednávaním nižšej ceny, aj preto dosahujú v rokovaniach často úspech.
   
reality-ok Zabezpečíme právny servis spojený s prevodom vlastníctva
  Zabezpečíme právny servis spojený s prevodom nehnuteľnosti, od podpisu rezervačnej zmluvy až po kataster nehnuteľností. Spolupracujúci advokáti pripravia zmluvnú dokumentáciu (alebo túto spripomienkujú vo Váš prospech), zastúpia Vás na spoločnom rokovaní s predávajúcim (jeho právnikom alebo realitnou kanceláriou).
   
   

Ako to prebieha? Viac informácií »

 

 

 

 

Upozornenie:

Táto služba je poskytovaná výlučne v okrese Bratislava (a blízkom okolí).

Táto služba je chránená autorským právom, ktoré vykonáva Slovenská realitná akadémia. Akékoľvek napodobňovanie alebo kopírovanie tejto služby je trestné podľa § 283 Trestné zákona.