kupa-bytu

kupa-nehnutelnosti-5-castych-chyb

cenynehCena nehnuteľnosti - faktory, ktoré ju ovplyvňujú. Predovšetkým je treba rozlišovať medzi ponukovou a realizačnou cenou nehnuteľnosti ...

Čítať celý článok...
 

Dedenie nehnuteľnosti. Dediť je možné zo zákona, zo závetu (testamentu) alebo z obpohreboch týchto dôvodov.   Ak nenadobudne dedičstvo dedič zo závetu, nastupujú namiesto neho dedičia zo zákona.

Čítať celý článok...
 

Ako postupovať, ak sa má podpis osvedčiť v zahraničí ? Ako je všeobecne známe, podpis prevodcu nehnuteľnosti (predávajúceho, dasvetrcu a pod.) musí byť na zmluve úradne osvedčený. Ak je prevádzajúci zastúpený na základe plnej moci, musí byť podpis na plnej moci osvedčený.

Čítať celý článok...
 

Poplatky na katastri. Výšku poplatkov na katastri určuje sadzobník zákona o správnych poplatkoch .koolky4 Medzi najdôležitejšie položky patria:

Čítať celý článok...
 

moneyPlatenie dane pri predaji nehnuteľnosti. Novela s účinnosťou od 1.1.2011 zrušila oslobodenie od platenia dane z príjmov plynúcich z predaja nehnuteľnosti, v ktorej mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu dvoch rokov bezprostredne pred predajom (došlo k zrušeniu ustanovenia § 9 ods. 1 písm. a) zákona o dani z príjmov).

Čítať celý článok...
 

manz  Darovanie nehnuteľnosti manželom. V praxi sa často stretávame s otázkou, či je možné darovať nehnuteľnosť manželom do ich bezpodielového spoluvlastníctva (napr. ako svadobný dar).

Čítať celý článok...
 

Úschova peňazí u notára sa v realitnom obchode považuje za jeden z najbezpečnejších spôsobov odovzdania kúpnej ceny. notarPeňažné prostriedky má v dispozícii neutrálna osoba – notár, ktorá zabezpečí, aby sa peniaze odovzdali tomu, komu sa na základe stanovených podmienok dostať majú.

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Hľadáte (s)právne riešenie? 

Dojednajte si konzultátciu s odborníkmi z Centra prevodov nehnuteľností. V mnohým prípadoch stačí na vyriešenie Vášho problému s nehnuteľnosťou krátka konzultácia. CPN spolupracuje s geodetmi, daňovými poradcami a právnikmi, ktorí sa špecializujú na riešenie problémov a súdnych sporov súvisiacich s nehnuteľnosťami. Odborníci z CPN majú dlhoročné skúsenosti s riešením mnohých tipov problémov.

Odbornú konzultáciu si môžete dohodnúť cez internet (kliknutím nižšie), telefonicky na tel. č.:  02 / 43 63 63 74 alebo  zašlite mail na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Výhody konzultácie:

 • Eliminovanie problémov a právnych rizík pri prevode / nadobúdaní nehnuteľnosti. Realitné kancelárie často krát nedisponujú odbornými znalosťami a potrebnou praxou.
 • Odborníci z CPN majú dlhoročnú prax a skúsenosti s prevodmi nehnuteľností, vrátane zastupovania v súdnych sporoch.
 • Sme objektívni. Otvorene vám povieme naše stanovisko k vášmu problému. Nie je pre nás podstatné, či nehnuteľnosť kúpite alebo predáte (čo je základný rozdiel medzi CPN a realitnými kanceláriami, ktoré sú motivované províziou).
 • CPN nie je realitný sprostredkovateľ. Zabezpečujeme len odborný servis, ktorý s nadobúdaním a prevodom nehnuteľností súvisí (právny, daňový, geodetický alebo finančný servis).
 • Navrhneme Vám najoptimálnejšie riešenie.
 • Upozorníme Vás včas na prípadné problémy.
 • Sme diskrétni.

Ako prebieha konzultácia?

 1. Dojednáte si termín (kliknutím nižšie) a stručne načrtnete čoho sa problém týka.
 2. Prídete na konzultáciu s podkladmi, kde Vás bude čakať špecialista z oblasti (podľa Vášho zadania), ktorý Vám poskytne konzultáciu.
 3. Platí sa až na mieste a po konzultácii (20 € / 15 min.).

Medzi najčastejšie riešené problémy súvisiace s nehnuteľnosťami:

 • Spory o vlastnícke právo k nehnuteľnosti
 • Moja nehnuteľnosť ide do dražby
 • Cudzia stavba (plot, cesta a pod.) na pozemku
 • Zrušenie a vysporiadanie podielového spoluvlastníctva
 • Neoprávnené užívanie nehnuteľnosti inou osobou
 • Problémy spojené s rozdelením nehnuteľnosti
 • Pomoc pri spisovaní právnych dokumentov (zmlúv, žalôb a pod.)
  OBJEDNAŤ  SA  NA  KONZULTÁCIU  »